1. HWW
 2. /
 3. Usługi
 4. /
 5. Prawo energetyczne
 6. /
 7. Magazyny energii

Magazyny energii


Kancelaria HWW Hewelt Wojnowski Lidner i wspólnicy oferuje kompleksową obsługę prawną w zakresie magazynów energii, która obejmuje wszystkie etapy realizacji projektów związanych z magazynowaniem energii. Nasze usługi zaczynają się od doradztwa w fazie planowania inwestycji, gdzie pomagamy w wyborze najlepszych lokalizacji oraz technologii magazynowania energii.

Wspieramy naszych klientów w negocjacjach umów z dostawcami technologii, operatorami sieci oraz odbiorcami energii. Nasz zespół prawników dba o uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i certyfikatów, a także zapewnia zgodność projektów z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w tym przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz regulacjami energetycznymi. Prowadzimy również audyty prawne oraz oferujemy wsparcie w zakresie zarządzania ryzykiem prawnym i finansowym związanym z inwestycjami w magazyny energii.

W ramach naszej oferty zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie cyklu życia magazynów energii, począwszy od koncepcji, przez projektowanie, aż po budowę, eksploatację i zarządzanie. Pomagamy naszym klientom w zrozumieniu skomplikowanych regulacji prawnych dotyczących magazynowania energii, identyfikujemy potencjalne ryzyka prawne oraz opracowujemy strategie minimalizacji tych ryzyk. Nasze usługi obejmują również doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej inwestycji w magazyny energii, w tym uzyskiwanie ulg i zwolnień podatkowych.

Nasza kancelaria posiada doświadczenie w realizacji projektów magazynów energii na dużą skalę, zarówno dla klientów prywatnych, jak i publicznych. Oferujemy wsparcie w negocjacjach z inwestorami, instytucjami finansowymi oraz organami administracyjnymi, zapewniając zgodność z wymaganiami prawnymi oraz regulacyjnymi. Ponadto, reprezentujemy naszych klientów w sporach prawnych dotyczących magazynów energii, zarówno przed sądami, jak i w postępowaniach administracyjnych.

Osoba kontaktowa

Aleksandra Lindner

ADWOKAT, MEDIATOR SĄDOWY

aleksandra.lindner@hww.pl
+48 732 733 843

Napisz do nas  W rozumieniu przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (rozporządzenie ogólne o ochronie danych, RODO) administratorem moich danych osobowych udostępnionych na niniejszym formularzu jest HWW Hewelt Wojnowski Lindner i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie, 00-845 Warszawa, ul. Łucka 18 lok. 4/L, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000713665, posiadająca REGON: 369257204, NIP: 1132960039.

  W związku z przetwarzaniem danych osobowych udostępnionych na niniejszym formularzu przysługuje mi prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do żądania przeniesienia danych a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zapytania dotyczące danych osobowych należy przesyłać na adres mailowy daneosobowe@hww.pl

  Więcej informacji objętych obowiązkiem informacyjnym, w szczególności cele i podstawy przetwarzania danych osobowych oraz przysługujące podmiotom danych uprawnienia, znajdują się pod adresem https://hww.pl/polityka-prywatnosci/.