1. HWW
 2. /
 3. Branże
 4. /
 5. IT / E-Commerce

IT E-Commerce


Nasza kancelaria kompleksowo wspiera Klientów w prowadzeniu sklepów i serwisów internetowych oraz pomaga w realizacji projektów IT od strony prawnej.

Doradzamy i reprezentujemy Klientów w szczególności poprzez:

 • Sporządzanie, opiniowanie oraz negocjowanie umów na wykonanie, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych, umów o zapewnienie ustalonego poziomu świadczenia usług (Service Level Agreement), umów licencyjnych na oprogramowanie, umów na stworzenie oraz utrzymanie stron internetowych i aplikacji mobilnych.
 • Reprezentowanie zarówno zamawiających, jak i wykonawców w sporach sądowych związanych z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem systemu informatycznego.
 • Tworzenie oraz weryfikacja regulaminów oraz polityk prywatności sklepów, serwisów internetowych i aplikacji mobilnych, w szczególności w zakresie ich zgodności z prawem konsumenckim, telekomunikacyjnym oraz zasadami świadczenia usług drogą elektroniczną.
 • Przygotowywanie treści zgód (checkboxów), przycisków, zakładek, formularzy, klauzul informacyjnych widocznych na stronie internetowej oraz komunikatów kierowanych do jej użytkowników.
 • Dbanie o zgodne z prawem przesyłanie informacji handlowych oraz przetwarzanie danych osobowych użytkowników sklepów i serwisów internetowych.
 • Konsultacje odnośnie umieszczania materiałów graficznych na stronie internetowej, w szczególności zdjęć i znaków towarowych sprzedawanych produktów.
 • Doradztwo w zakresie formy prawnej działalności prowadzonej w branży e-commerce.

Zapewniamy profesjonalne wsparcie prawne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności naszych Klientów w dynamicznie rozwijającym się świecie IT i e-commerce.

Osoba kontaktowa

Zuzanna Bokina-Kiełbasa

Radca prawny


zuzanna.bokina@hww.pl
(22) 100 42 24

Napisz do nas  W rozumieniu przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (rozporządzenie ogólne o ochronie danych, RODO) administratorem moich danych osobowych udostępnionych na niniejszym formularzu jest HWW Hewelt Wojnowski Lindner i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie, 00-845 Warszawa, ul. Łucka 18 lok. 4/L, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000713665, posiadająca REGON: 369257204, NIP: 1132960039.

  W związku z przetwarzaniem danych osobowych udostępnionych na niniejszym formularzu przysługuje mi prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do żądania przeniesienia danych a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zapytania dotyczące danych osobowych należy przesyłać na adres mailowy daneosobowe@hww.pl

  Więcej informacji objętych obowiązkiem informacyjnym, w szczególności cele i podstawy przetwarzania danych osobowych oraz przysługujące podmiotom danych uprawnienia, znajdują się pod adresem https://hww.pl/polityka-prywatnosci/.