Damian Wojnowski, LL.M.

Partner, adwokat


e-mail: damian.wojnowski@hww.pl
tel: (22) 100 42 24

Doświadczenie

Jego specjalizacja obejmuje szeroki zakres doradztwa prawno-biznesowego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa cywilnego oraz postępowania cywilnego. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym przedsiębiorstw działających w sektorze TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja) oraz firm energetycznych.

Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora działu prawnego w jednej z czołowych firm na rynku TPA (Third Party Administrator) specjalizującej się w obszarze obrotu energią elektryczną. W ramach swojej pracy zarządzał zespołem prawnym, który zapewniał kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw z branży energetycznej, w tym podmiotów zajmujących się obrotem energią elektryczną, paliwem gazowym oraz odnawialnymi źródłami energii.

Damian Wojnowski jest również cenionym ekspertem w zakresie szkoleń z branży energetycznej. Regularnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jako prelegent na licznych szkoleniach i konferencjach, co przyczynia się do podnoszenia świadomości i kompetencji zawodowych w tej dziedzinie.

Jego wszechstronne umiejętności, wiedza praktyczna oraz zaangażowanie w rozwój branży energetycznej sprawiają, że Damian Wojnowski jest niezwykle cenionym partnerem dla swoich klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo oraz skuteczną reprezentację w procesach sądowych i transakcjach prawnych.

Wykształcenie

Jest absolwentem prawa Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto, ukończył studia LL.M. in International and Comparative Law na uczelni Chicago-Kent College of Law (Illinois, USA), gdzie uzyskał tytuł Legum Magister (ang. Master of Laws). Jest wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Pełni funkcje arbitra w sądzie arbitrażowym przy Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.