Facebook

Linkedin

 

W jaki sposób doradca podatkowy może Ci pomóc w prowadzeniu działalności?

BLOG

W jaki sposób doradca podatkowy może Ci pomóc w prowadzeniu działalności?

Doradztwo podatkowe rośnie na znaczeniu. Wraz z ciągle zmieniającymi się przepisami prawno-podatkowymi każda firma zobowiązana jest do przestrzegania kolejno wprowadzanych obowiązków, a także uzyskuje możliwość czerpania korzyści podatkowych (poprzez różnego rodzaju ulgi) i dostosowywać swój biznes do przepisów, by racjonalizować swoje obciążenia podatkowe.

 

Kim jest doradca podatkowy?

Zawód doradcy podatkowego został powołany ustawą z dnia 5 lipca 1996 roku. Według prawa osoba wykonująca tę profesję musi mieć specjalistyczną wiedzę oraz stale podnosić swoje kwalifikacje. Obowiązuje ją również tajemnica zawodowa i etyka zawodowa. Nad prawidłowym wykonywaniem zawodu doradcy czuwa Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Doradca podatkowy to ktoś, kto pomoże Ci lepiej zrozumieć obszerny świat podatków. Pomoże przeanalizować dotychczas stawiane kroki i zaplanować kolejne.

 

W jakich obszarach doradca podatkowy, lub kancelaria doradczo-podatkowa może pomóc Twojej firmie?

  1. Doradca podatkowy pomaga zgodnie z prawem i bez ryzyka zracjonalizować obciążenia podatkowe w prowadzonej firmie. Doradca podatkowy chroni interesy podatników i dąży do zapłaty podatku nie wyższego niż należny na podstawie prawa. Czynności doradztwa podatkowego obejmują szereg usług, które w znacznej części mogą odciążyć przedsiębiorstwo. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że może skorzystać z ulg podatkowych, jakie ustawodawca dla nich przewidział. Są to między innymi ulgi na działalności takie jak B+R oraz IP BOX. Korzystając z obsługi doradcy podatkowego możesz znacznie ułatwić swoje starania o zwrot należnego podatku VAT, a także zidentyfikować nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych, co pozwoli zmniejszyć obciążenia firmy.
  2. Doradca podatkowy gwarantuje bezpieczną działalność, która jest fundamentem dynamicznego rozwoju firmy. Stała współpraca z doradcą podatkowym, lub kancelarią prawno-podatkową pozwoli Ci być na bieżąco w kwestiach prawa i orzecznictwa, które mogą bezpośrednio dotyczyć Twojej firmy. Wszelkie zmiany, które nie są jednoznaczne, mogą natomiast na wniosek doradcy być rozstrzygane poprzez przygotowywanie wniosków o wydawanie interpretacji podatkowych. Dodatkowo, audyt podatkowy przeprowadzany przez kancelarię prawno-podatkową jest gwarancją, że firma spełnia wszystkie wymagania prawne i w optymalny sposób rozlicza się z Państwem.
  3. Doradca podatkowy i kancelaria prawno-podatkowa wspierają Twoją firmę w sporach i rozmowach z organami podatkowymi. Żaden przedsiębiorca nie lubi kontroli z Urzędu Skarbowego. Doradca podatkowy może w trakcje kontroli skarbowej, lub celno-skarbowej, okazać się dużym wsparciem. Nie tylko zweryfikuje poprawność dotychczasowych rozliczeń, ale także w razie konieczności zweryfikuje działania urzędu, i w przypadku naruszeń, będzie reprezentował Cię w postępowaniu sądowym zaskarżając niekorzystne rozstrzygnięcie organu.
  4. Doradca podatkowy pozwala wdrożyć wewnętrzne procedury, takie jak polityka MDR, czy prawidłowe rozliczenia księgowe. Wdrożenia wewnętrznych procedur w organizacji, to kolejne zadanie doradcy podatkowego. Działania te gwarantują pracownikom możliwość samodzielnej kontroli poprawnego wykonywania poszczególnych czynności, takich jak m.in. wdrożenie polityki MDR. To również upewnienie się, że podatek rozliczany jest prawidłowo, biorąc pod uwagę aktualne przepisy dotyczące split payment, WHT czy białej listy podatników. Sprawdzony doradca pomoże również racjonalnie gospodarować finansami i wskazać na takie formy opodatkowania, jakie dla danego podmiotu są najbardziej korzystne. W efekcie współpraca z doradcą podatkowym może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa prowadzonej działalności gospodarczej i rozwoju firmy, która będzie prowadziła działalność zgodną z prawem. Sprawi również, ze unikniemy ewentualnych brzemiennych w skutki błędów i zaoszczędzimy. Skontaktuj się z nami, by porozmawiać o wsparciu prawno-podatkowym dla Twojej firmy.

 

Skontaktuj się z nami, by porozmawiać o wsparciu prawno-podatkowym dla Twojej firmy.