Pro bono - nowa Izba Gospodarcza

W czwartek 21 lutego 2019 roku odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Brali w nim udział przedstawiciele podmiotów będących członkami zwyczajnymi oraz goście. Podczas Zgromadzenia wybrano kolejne osoby do grona arbitrów w Sądzie Arbitrażowym, dołączyły osoby z kilku kancelarii z poza Polski, w tym Damian Wojnowski i Mikołaj Hewelt.

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii - reprezentuje interesy branży na mocy obowiązującego prawa polskiego. Edukacja, współpraca z organami oświaty i rządowymi, kształtowanie zasad dobrych praktyk, wspieranie rozwoju gospodarczego Polski, rozstrzyganie sporów z urzędami stanowi namiastkę możliwości IGBiNT.

Przy Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w Polsce powstał pierwszy w Europie Sąd Arbitrażowy do spraw blockchain.

Izba gromadzi dziś już ponad 150 członków. – Naszym głównym celem jest realny wpływ na polską legislację, w szczególności w obszarze podatkowym. Edukacja, współpraca z organami oświaty i rządowymi, kształtowanie zasad dobrych praktyk, wspieranie rozwoju gospodarczego Polski, rozstrzyganie sporów z urzędami to tylko niektóre z obszarów, w które się angażujemy – mówi Robert Wojciechowski, prezes zarządu Izby. Na liście arbitrów sądu polubownego znaleźli się nie tylko z doświadczeni w zakresie arbitrażu i blockchain prawnicy, ale także osoby, które na co dzień zawodowo zajmują się transakcjami handlowymi z użyciem nowych technologii. Prezes Sądu zostanie wybrany 10 grudnia 2018 r. podczas zebrania Zarządu Izby.

Rolą Sądu Polubownego do spraw blockchain jest przede wszystkim zapewnienie skutecznego, szybkiego oraz dostosowanego do potrzeb branży sposobu wiążącego rozstrzygania sporów. Elastyczność i nacisk na profesjonalne podejście do sporu stanowić będą znak rozpoznawczy nowo powstałego Sądu. Jest to także bez wątpienia forma promocji samej Izby, bowiem koszty postępowania arbitrażowego dla podmiotów gospodarczych zrzeszonych w Izbie będą niższe.

Zapraszamy do wejścia w link, gdzie znajduje się podsumowanie ostatniego zgromadzenia Izby.

https://igbint.pl/2019/03/06/trzecie-walne-zgromadzenie-za-nami/

tel: +48 22 100 42 24

e-mail: kancelaria@hww.pl

Warszawa
ul. Rakowiecka 41/55
02-521 Warszawa

Polityka prywatności | Wszelkie prawa zastrzeżone © . | by interaktywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM